Новини
3 березня 2024
«МАЙБУТНЄ – ЗА АЛЬТЕРНАТИВНОЮ ЕНЕРГЕТИКОЮ». ІНТЕРВ’Ю З КОСТЯНТИНОМ БОГАТОВИМ.
Костянтин Богатов – керівник компанії, яка займається вирощуванням та переробленням енергетичної лози на паливо на Волині, зокрема в Іваничах.
З початком вторгнення росії на територію нашої держави, стало зрозумілим, що Україні варто позбуватися будь-якої залежності від держави-агресора, в тому числі й енергетичної. В нагоді стала зелена енергетика.
Одним з першопрохідців, впровадження зеленої енергетики, в тому числі на Волині, стало підприємство «САЛІКС ЕНЕРДЖІ», яке з 2010 року займається вирощуванням лози для виробництва деревної тріски, як джерела теплової та електричної енергії.
У 2014 Салікс Енерджі у співпраці з компанією «Аванті-Девелопмент» побудувала три біопаливних котельні в смт. Іваничі. Це дозволило повністю відмовитися від використання газу для опалення в усіх комунальних установах селища, де проживає близько 7 тисяч мешканців.
Щоб дізнатися більше про альтернативну енергетику і подальший розвиток в Україні, "БУГ" поспілкувався зі співвласником компаній «САЛІКС ЕНЕРДЖІ» та «Аванті-Девелопмент» Костянтином Богатовим.
Детальніше:
https://bug.org.ua/interview/majbutnye-za-alternatyvnoyu-energetykoyu-intervyu-z-kostyantynom-bogatovym-866335/
30 травня 2020
НА ВОЛИНІ ЗАКЛАДЕНО НАЙБІЛЬШУ В СХІДНІЙ ЄВРОПІ ПЛАНТАЦІЮ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ВЕРБИ.
Українська компанія Salix Energy на площі 1,7 тис. га на Волині вирощує енергетичну вербу. Це найбільша площа плантацій енергетичних культур в Східній Європі.
«Ми звикли роками використовувати класичні джерела енергії — такі, як газ і вугілля. Ми вирощуємо поновлюване джерело енергії. Один раз посадили і 25 років збираємо врожай», — зазначила Ірина Гнап, директор Агро-Енергетичної компанії Salix Energy.
Детальніше:
https://superagronom.com/news/10522-na-volini-zakladeno-naybilshu-v-shidniy-yevropi-plantatsiyu-energetichnoyi-verbi
4 грудня 2019
ЕНЕРГЕТИЧНА ВЕРБА: ЯК НА ВОЛИНІ ВИРОЩУЮТЬ ЕКОПАЛИВО.
На Волині і Львівщині компанія Salix Energy уже вісім років плекає найбільші плантації енергетичної верби у Східній Європі – 1700 гектарів. У нашій області цю культуру вирощують у Горохівському, Іваничівському, Луцькому і Локачинському районах.
Із 2011 року ентузіастам вдалося розвинути з нуля цей перспективний та інноваційний бізнес, адже до того часу вирощуванням відновлювальних джерел енергії ніхто не займався. Глобальна криза 2008 року змусила бізнесменів шукати нові можливості і напрямки роботи, аби залишитись на плаву.
Тож Salix Energy вирішила розвивати інноваційний бізнес і вирощувати біомасу – тріску, з якої добувають теплову та електричну енергію. З чого почати і як доглядати за плантаціями, ніхто в Україні не знав, тож довелося вчитися самотужки...
Детальніше:
https://business.rayon.in.ua/topics/385306-energetichna-verba-iak-na-volini-viroshchuiut-ekopalivo
7 березня 2018
ДЕБЮТНІ ЖНИВА ВОЛИНСЬКИХ ПЕРШОПРОХІДЦІВ.
На полях ТОВ «Салікс Енерджі» поблизу села Зубильного Локачинського району на Волині йдуть жнива. Полем їздить кормозбиральний комбайн, до нього курсують трактори з 20-25-кубовими причепами, вдалині крутиться навантажувач. В цьому не було б нічого особливого, якби поле не було засніженим, а робота на ньому не кипіла в середині лютого. Що ж можна збирати в цю пору?
На даний час «Салікс Енерджі» експериментує з новими породами дерев. Зокрема, через те, що вже й на Волині дається взнаки глобальне потепління. Тож з’являються місця, де верба росте погано, не кажучи про посухи, які знижують урожайність верби по всьому регіону. Тому «Салікс Енерджі» на більш сухих місцях і на більш важких грунтах хоче висадити енергетичну тополю. Її характеристики досить близькі до характеристик верби, відрізняються ж насамперед вимоги до родючості, гранулометричного складу, вологості та кислотності (оптимальний показник рН – 5,5-7) грунтів. Трохи відрізняються й окремі агротехнологічні вимоги, наприклад, густота посадки – до 9000 шт./га, а оптимальна довжина саджанця – 25 см.
Все, що наразі зроблено в напрямку вирощування енергетичної тополі – створено маточник, саджанці для якого завозили з Італії, котра є європейським лідером у селекції цієї культури.
А з Іспанії торік завезено саджанці ще більш екзотичної деревної культури – павловнії. Вона вирощується не на біомасу для спалювання, а на ділову деревину, дуже легку й міцну, але, головне, - швидкорослу. Розвиток цієї культури в Україні стримують дуже дорогі саджанці (10 євро/шт.) та субтропічне походження. Тож про перспективи павловнії, як відзначає Ірина Гнап, можна буде говорити, коли потеплішає: тоді буде видно, скільки дерев прокинулося, а скільки вимерзло.
Детальніше:
https://propozitsiya.com/ua/debyutni-zhniva-volinskih-pershoprohodciv
7 червня 2017
Бізнес-план представлений компанією "Салікс Енерджі" в рамках Спеціального заходу "Форум Чистої Енергії та Кліматичних Інвестиційний" проведеного Приватною Мережею Фінансового Консультування (PFAN) під час "Віденського Енергетичного Форуму 2017" вийшов до фіналу, де зайняв друге місце та був визнаний "Винятково перспективною можливістю для інвестицій у чисту енергію "Сертифікат фіналіста ТОВ “Салікс Енерджі”:
Детальніше:
https://abf8a58e-466b-4905-8390-c14a1d8df6e1.filesusr.com/ugd/a3d4bc_5172f8daf4634fa1a4a84a65f0f96dd2.pdf
6 червня 2017
30 травня 2017 року ТОВ “Салікс Енерджі" спільно із Інститутом Біоенергетичних Культур та Цукрових Буряків НААН України, за участю Держенергоефективності та Біоенергетичної асоціації України провели воркшоп: "День Енергетичного Поля" на Волині. Презентації показані під час заходу доступні за посиланням. Незабаром на сайті з`являться фото- та відео-матеріали.
27 лютого 2017
Інтерв`ю з Гнап Іриною.
21 Лютого директор ТОВ "Салікс Енерджі" Гнап Ірина поспілкувалася із представниками видання "Agravery" на тему
"Локальна енергетика: як верба може замінити газ та як заробити на такій альтернативі".
Детальніше: https://agravery.com/uk/posts/show/lokalna-energetika-ak-verba-moze-zaminiti-gaz-ta-ak-zarobiti-na-takij-alternativi
26 жовтня 2016
Керуючий партнер ТОВ "Салікс Енерджі", Костянтин Богатов, узяв участь у Семінарі «Практичний досвід виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії».
21 жовтня 2016 у м. Вінниця відбувся, організований Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, семінар «Практичний досвід виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії».
В Рамках семінару К. Богатов представив доповідь: "Практичний досвід виробництва теплової енергії з альтернативних джерел енергії", розкривши практичні питання промисловості, яка направлена на розвиток енергоефективності та енергонезалежності української держави. Також було представлено наскільки важливою є ця тема для Європейського суспільства на прикладі міжнародного проекту SEEMLA, заснованого Европейською асоціацією, в рамках програми "Горизонт 2020", в якому ТОВ "Салікс Енерджі" бере участь. Проект орієнтований на дослідження питання сталого використання економічно низькоефективних земель для вирощування енергетичних рослин та подальшого виробництва енергії.
Також учасники семінару відвідали відкриття нової твердопаливної котельні у м. Вінниці, потужністю 5.2 МВт. Насьогодні, ця котельня вже опалює 48 високоповерховий будинок, 2 дитячих садочки та школу.
Приємним доповненням стала офіційна подяка Голови Держенергоефективності України, Сергія Савчука.
Детальніше: https://saee.gov.ua/uk/news/1389
16 серпня 2016
Проведено перше засідання міжвідомчої Робочої групи з питань удосконалення нормативно-правової бази щодо стимулювання сфери вирощування біоенергетичних культур.
11 серпня відбулось перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення законодавства для розвитку сфери альтернативних джерел енергії в Україні.
На засіданні були обговорені ключові недоліки та перешкоди для вирощування біоенергетичних культур. Спеціалістами та аналітиками галузі були наведені приклади успіху країн Європи та внесені пропозиції з організації сприятливих умов для розвитку сфери, встановлення державних умов та норм для ведення економічної діяльності.
Детальніше: https://saee.gov.ua/uk/news/1282
6 червня 2016
Представники Salix Energy взяли участь у семінарі «Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні».
30 червня 2016 року у Київській області в смт. Дослідницьке Держенергоефективності спільно з Київською обласною державною адміністрацією за підтримки Всеукраїнської теплогенеруючої компанії «Укртепло» та Біоенергетичної асоціації України провело Всеукраїнський семінар «Перспективи вирощування енергетичних культур в Україні».
У семінарі прийняли участь більше 80 учасників зі всієї України, а також із Польщі. Семінар був спрямований на підвищення обізнаності місцевих органів влади та розвиток громади, а також на залучення представників бізнесу для створення нових відновлюваних джерел енергії у вигляді багаторічних плантацій енергетичних культур.
Семінар складався з теоретичної та практичної частин та проходив на території Українського науково-дослідного інституту прогнозування та випробування техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва ім. Л. Погорілого.
Детальніше: https://www.saee.gov.ua/uk/news/1209
30 травня 2016
24 травня 2016 року в м. Луцьк відбувся всеукраїнський практичний семінар «День енергетичного поля 2016».
З метою популяризації альтернативної енергетики компанія Salix Energy 24 травня 2016 року в м. Луцьк провела всеукраїнський практичний семінар «День енергетичного поля». У заході прийняли участь близько 30 учасників, серед яких науковці, фермери, керівники аграрних, деревообробних та енергетичних компаній.
Захід складався з теоретичної частини у формі доповідей та практичної частини у вигляді відвідування діючих потужностей компанії.
На теоретичній частині семінару з презентаціями про досвід вирощування енергетичної верби та будівництва й експлуатації твердопаливних котельних виступили представники компанії директор Ірина Гнап та аналітик Володимир Івахів. З доповіддю про стан та перспективи розвитку біоенергетики України виступив експерт Біоенергетичної асоціації України, к.т.н. Семен Драгнєв.
Практична частина заходу включала: відвідання плантації енергетичної верби, а також дослідної плантації нових сортів верби, тополі, міскантусу і проса прутоподібного; демонстрацію роботи техніки, залученої у процес посадки, догляду за насадженнями, збору з подрібненням та транспортування тріски з енергетичної верби. Завершився «День енергетичного поля» відвіданням котельної 1,2 МВт у смт. Іваничі з демонстрацією роботи котлів на деревній трісці з енергетичної верби.
11 листопада 2015
Чому вигідно біопаливо для України саме зараз? Та що заважає популяризації енергозаміщення в Україні? Повна версія інтерв'ю від експертів в галузі альтернативної енергетики.
14 вересня 2015
Агро-енергетична компанія "Salix Energy" увійшла в ТОП-50 проектів конкурсу СТАЛО, який проводить Ekonomika Communication Hub, НГО «Комунікації для змін» за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та Глобального екологічного фонду. В інтерв’ю організаторам конкурсу керуючий партнер Костянтин Богатов розповів, як усе починалось, з якими проблемами приходилось мати справу та які результати проекту отримані за перші 5 років розвитку.
5 червня 2015
Переваги та "підводні камені" вербного бізнесу на Волині.
Враховуючи те, що, у порівнянні з іншими країнами світу, Україна витрачає надзвичайно багато теплової енергії, тенденції в альтернативній енергетиці змушують учасників ринку шукати нові можливості та створювати нові потужності з виробництва тепла. Так звана «газова голка», а також політична та воєнна складова «газового питання» змушують дедалі частіше замислюватись над перспективою альтернативних видів палива, одним із яких є енергетична лоза.
Саме про переваги та «підводні камені» вербного бізнесу розповів експерт у галузі альтернативної енергетики, керуючий партнер ТОВ «SalixEnergy» Костянтин Богатов.
Детальніше: https://www.volynnews.com/news/economics/perspektyvy-ta-pidvodni-kameni-verbnoho-biznesu-na-volyni/
29 травня 2015
"День енергетичного поля" Агро-енергетична компанія «SALIX energy» у зв’язку з численними зверненнями потенційних клієнтів та партнерів провела практичний семінар «День енергетичного поля», який відбувся 27 травня 2015 р. в Волинській області.
10 квітня 2015
27 травня 2015 р. в м. Луцьк відбудеться практичний семінар "День енергетичного поля". Керівники компанії виступатимуть з доповідями про вербний бізнес та його економіку, а в другій частині буде можливість відвідати потужності компанії, а саме вербові плантації з демонстрацією техніки, а також діючі котельні на альтернативному паливі. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у роботі семінару.