SEEMLA

У 2016 році компанія взяла участь у проекті SEEMLА, показавжи чудовий результат і повернувшись з цінним багажем досвіду.

Стійка експлуатація біомаси для біоенергетики з маргінальних земель

Основною метою фінансового ЄС проекту Н2020 SEEMLA (абревіатура «Стійка експлуатація біомаси для отримання біоенергії з маргінальних земель») є встановлення відповідних інноваційних стратегій землекористування для сталого виробництва рослинної енергії на маргінальних землях з одночасним покращенням загальної екосистемної послуги. Використання маргінальних земель (MagL) може сприяти пом’якшенню швидко зростаючої конкуренції між традиційним виробництвом продуктів харчування та виробництвом поновлюваних біоресурсів на ріллі.

Цілі

  • Cприяння реконверсії MagL для виробництва біоенергії шляхом безпосередньої участі фермерів та лісівників
  • Зміцнення місцевих дрібних ланцюгів поставок
  • Популяризація плантацій біоенергетичних рослин на MagL

Координація проекту

Проект координується FNR, Агентством відновлюваних ресурсів (Німеччина), а партнерами є: IFEU-Інститут енергетичних та екологічних досліджень (Німеччина), BTU-Бранденбурзький технологічний університет Котбус-Зенфтенберг (Німеччина), Університет Демокріта у Фракії (Греція), Децентралізована адміністрація Македонії та Фракії (Греція), Інститут біоенергетичних культур та цукрових буряків IBC-SB Національної академії аграрних наук (Україна), SALIX-Salix Energy Ltd. (Україна) та Legambiente Onlus (Італія) ). Проект триває три роки з січня 2016 року по грудень 2018 року.

Фермери та лісівники

SEEMLA буде залучати фермерів та лісівників безпосередньо до процесу, щоб звести до мінімуму потенціал конфлікту з традиційним сільським господарством, та сприятиме налагодженню дрібномасштабних ланцюжків поставок для місцевих ділянок біомаси. Це призведе до збільшення виробництва біоенергії, доходів фермерів, інвестицій у нові технології та розроблення нових політичних заходів. Важливою частиною проекту є забезпечення екологічної та соціально-економічної стійкості передбачуваних дій: вплив на біорізноманіття, фауну, флору, ґрунт та воду буде проаналізовано шляхом оцінки життєвого циклу (ДМС), а також  опрацювання стратегій, керівних принципів політики та доступної інформації.

Прес - реліз 26 січня 2016 року

  • Наприкінці січня у Брюсселі розпочався проект зі сталого використання біомаси для біоенергетики з маргінальних земель, абревіатура якої – SEEMLA. Проект, що фінансується Горизонтом 2020, об’єднує вісім партнерів з Німеччини, України, Греції та Італії, і він триватиме до грудня 2018 р. Три роки, які будуть зосереджені на надійній та стійкий експлуатації біомаси з маргінальних земель (MagL), які не використовуються для виробництва харчових продуктів або кормів і не становлять екологічної загрози. Швидко зростаюча конкуренція між традиційним виробництвом продуктів харчування та виробництвом поновлюваних біоресурсів на ріллі була визнана однією з центральних проблем стратегій біо-економіки. SEEMLA прагне подолати цей конфлікт за допомогою маргінальних земельних ділянок, які широко доступні в ЄС. З цієї причини першим завданням проекту SEEMLA є оцінка належної практики та вдосконалення існуючої практики, що робить її більш сталою з точки зору екологічних, економічних, соціальних питань.
  • Інноваційні стратегії землекористування будуть випробувані в чотирьох пілотних областях у Німеччині, Україні та Греції.
  • Команда проекту збалансована між науково – технічними партнерами, а також національними та регіональними організаціями: Агентством з відновлюваних ресурсів (FNR, Німеччина), Інститутом енергетичних та екологічних досліджень (Німеччина), Бранденбурзьким технологічним університетом (Німеччина), Легамбієнте Onlus (Італія), Університет Демокріта у Фракії (Греція), Децентралізована адміністрація Македонії та Фракії (Греція), Інститут біоенергетичних культур та цукрових буряків Національної академії аграрних наук (Україна) та SALIX Energy Ltd. (Україна) .